Кошик
1 відгук
Представництво в Україні
+380 (99) 487-76-22Стаціонарні зерносушарки
+380 (97) 562-17-83Стрічкові сушарки
+380 (66) 278-07-02Відділ сервісу
+380 (96) 839-90-81Маркетинг

Функціональний принцип роботи системи EQtronic

Функціональний принцип роботи системи EQtronic

Окрім того, що потрібно керувати вмістом вологи у вихідному продукті, щоб забезпечити якомога вищу пропускну здатність та якість сушіння, треба також вміти контролювати рівень використання електро - і теплоенергії, щоб економити кошти.
Теплові енергоспоживання (а це основний фактор витрат сушильної установки) визначається необхідними витратами на нагрів робочого повітря всередині сушарки. Напр. при сушінні кукурудзи повітря повинно мати температуру 120°C. Отже, при температури навколишнього середовища 10°C повітря потрібно нагріти ще на 110°C.
В залежності від технічних умов, виходять з того, що напр. для сушіння при 10°C будуть вікорістовуватіся 100 тисяч м3 повітря на годину. Для його нагріву потрібно затратити 3920 кВт теплової енергії.
Кожен користувач намагається налаштувати свій сушильний апарат так, щоб для його роботи була потрібна якомога менша кількість гарячого повітря. Тобто, він намагається добитися того, щоб згенероване робоче повітря використовувалося максимально ефективно. Це досягається регулюванням роботи повітряних заслінок і змішуванням не до кінця відпрацьованого повітря нижніх секцій сушильної колони зі свіжим повітрям (рекуперація тепла).
Система STELA EQtronic була розроблена спеціально для того, щоб економити витрати гарячого повітря. Високопродуктивні датчики годину від годині перевіряють вологість відпрацьованого повітря. Якщо вміст вологи не дотягує до заданої у налаштуваннях фірмової системи управління SPS величини, то з допомогою регуляторів частоти швидкість обертів робочого вентилятора автоматично зменшується, що призводить до зниження швидкості потоку повітря та його максимального насичення вологою.
Завдяки такому точному регулюванню кількості необхідного для роботи сушарки повітря для сушіння використовується саме стільки енергії – скільки потрібно і не більше.
На малюнку малюнку чітко видно вплив вмісту вологи у відпрацьованому повітрі на кошторис витрат при сушінні. Коли крива відносної швидкості випаровування проходити на одному рівні, прямо, витрати на сушіння при неповному насиченні кардинально зростають. Найбільшу статтю витрат складають витрати на нагрів робочого повітря до заданої температури сушіння. Це лінійна залежність. Кількість яке було запущено в процес повітря дорівнює кількості випущеного відпрацьованого повітря з колони сушарки.
Таким чином, за мету поставлено було досягнути максимального насичення всього робочого повітря вологою, щоб зменшити рівень витрат на нагрів та закачування свіжого повітря для сушіння. EQtronic управляє повітряними потоками так, що досягається рівень насичення вологою близько 90%!
Який вплив мають застосування EQtronic та FRA 450/2?
Розглянємо на прикладі сушіння кукурудзи:
Продукт: кукурудза
Вхідна вологість: 34%
Вихідна вологість: 14,5%
Параметри навколишнього середовища: 5°C, відносна вологість — 70%
Параметри відпрацьованого повітря: 48°C, відносна вологість 80%
Чи допустима, що система стабілізувалася. В сушарку поступає кукурудза одного сорту, з однаковим рівнем початкової вологості і на її сушіння затрачається константна кількість теплого повітря. І тут, вхідна вологість кукурудзи зменшується на 30%. У системі керування вмістом вологи, устаткованій тільки автоматикою FRA 450, відразу після спрацювання коректури на системі відвантаження рівень вологості у відпрацьованому повітрі падає і відносний рівень споживання енергії в сушарці істотно зростає, оскільки через сушильний апарат протягується більше гарячого повітря, аніж потрібно. Дехто з користувачів пробує боротися з цим недоліком шляхом ручного налаштування повітряних заслонок.
Але автоматична система EQtronic спрацьовує набагато швидше. Як тільки рівень вологи в відпрацьованому повітрі падає, EQtronic подає сигнал на регулятор обертів вентилятора і той сповільнює свою роботу. FRA в свою чергу корегує роботу системи пневматичного відвантаження так, щоб забезпечити необхідний рівень вологості на виході. 2 системи працюють в ефективному тандемі, забезпечуючи неймовірну точність сушіння + мінімізацію затрат енергії.
Використання в одному комплексі систем EQtronic і FRA 450/2 дозволяє повністю автоматизувати процес сушіння з дотриманням найвищих параметрів якості та мінімізації споживання енергії.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner