Технологія "Biturbo" (система активної рекуперації тепла)
Сьогодні вже нікого не здивуєш використанням в сушарках системи рекуперації тепла (коли тепле повітря з нижніх секцій сушарки направляється назад в зону нагріву). Цю систему почали застосовувати навіть на модульних і баштових сушарках, не кажучи вже про шахтних, в яких вона застосовується більше 20 років. Але із збільшенням вимог до якості зерна, а головне необхідністю збільшення економічної ефективності використання сушарок, виникло питання про подальше удосконалення системи рекуперації. Пропонуємо Вам розглянути рішення, яке пропонує німецька компанія "Stela".
Система повітроводів "Stela Biturbo" зменшує необхідний обсяг гарячого повітря на 50% і тим самим знижує питому витрату енергії на 15% в порівнянні із звичайною шахтної сушарки з активною рекуперацією тепла.
Свіже повітря Рис.1 (1) всмоктується в нижній частині сушильної установки, нагрівається площинний газовим пальником (2) і проходить через нижні секції сушарки, в так звану зону сухого продукту (4), разом з нагрітим повітрям із зони охолодження (3). Тут на продукт може впливати, на відміну від звичайних процесів сушіння, температура повітря до 150°C без пошкодження кукурудзи, так як в даній зоні сушарки продукт досягає вологості 18 - 20%. Ще порівняно гарячий відпрацьоване повітря (5) з цієї зони, проходить у верхню частину сушильної установки за допомогою осьового вентилятора (6) і знову змішується із зовнішнім повітрям (7), нагрітим другої газової пальником до температури 120 - 130°C (при сушінні кукурудзи). Цей гарячий повітря спочатку проходить через зону сушарки, де знаходиться вологий продукт (8), перш ніж він знову виводитися назовні, як відпрацьоване повітря з допомогою другого вентилятора (9). Відмінною особливістю цього рішення від рішень, які пропонують інші компанії, є те, що повітря з нижніх секцій проходить у верхню зону через осьовий вентилятор, минаючи газовий пальник. Це особливо важливо при сушінні кукурудзи, так як її лушпиння легко запалюється, якщо пролітає через газовий пальник.
Рис. 1 Система активної рекуперації тепла "Biturbo" в сушарках STELA
1. Свіже повітря; 2. Площинна газовий пальник; 3. Зона охолодження; 4. Область знаходження продукту; 5. Нагріте відпрацьоване повітря; 6. Осьовий вентилятор; 7. Нагріте вхідний повітря; 8. Зона знаходження продукту; 9. Витяжний вентилятор;
Крім нагріву газом, можлива реалізація нагріву повітря за допомогою повітряного нагрівача (1) з факельної пальником на рідкому паливі (2). Для того, щоб гарантувати в цьому випадку також компактність і, головним чином, енергоефективну функціональність "STELA Laxhuber" звернула свою увагу особливо на розміщення обох прямих повітронагрівачів при проектуванні і побудові системи повітроводів. Таким чином, ця система гарантує, що потреба в тепловій енергії від 0,922 квтг / кдН2О також досягається. Це призводить до витрати палива 21,7 літрів для сушіння однієї тонни вологої кукурудзи із зменшенням вологості від 35% до 15%.
Головні переваги технології "Biturbo" порівняно із звичайною шахтної сушарки з рекуперацією тепла:
- менші витрати теплової енергії (зниження до 15%);
- необхідність значно меншого обсягу гарячого повітря;
- зниження утворення пилу у зв'язку з фільтрацією відпрацьованого повітря в зоні вологого продукту;
- менша приєднувана електрична навантаження (до 20% );
- краща якість продукту завдяки сушці з різними температурами і змінному провітрювання;
- зменшення викидів СО2.
- Нічого, крім найкращого (ПП "АГРОН")Власний елеватор скоротив логістичні витрати, зменшив собівартість продукції і відкрив шляхи для подальшого розвитку підприємстваНічого, крім найкращого (ПП "АГРОН")
- Помилки на будівництві елеватораПобудова сучасного власного елеватора потребує від аграрія глибокого розуміння того, яке зерно він оброблятиме і відвантажуватиме, на які проблеми може натрапити.Помилки на будівництві елеватора