Кошик
1 відгук
Представництво в Україні
+380 (99) 487-76-22Стаціонарні зерносушарки
+380 (97) 562-17-83Стрічкові сушарки
+380 (66) 278-07-02Відділ сервісу
+380 (96) 839-90-81Маркетинг

Сушіння кукурудзи

Сушіння кукурудзи

Сушіння кукурудзи
Методи і застосування в сучасному сільському господарстві

Вступ

Збільшення площі посіву кукурудзи на зерно (а також для змішаних посівів) вимагає правильного планування збіру врожаю, щоб за допомогою найефективнішого використання техніки якомога швидше завершити жнива.

Знаючи дату посіву та сорт зерна врожайність можна завчасно спрогнозувати. Цього плану потрібно дотримуватися якомога точніше, інакше доведеться змістити всю послідовність операцій на непроплачений рік

З іншої сторони, у вас є контракти по поставках, які підписуються заздалегідь. З факторів ризику не слід викидати і погоду.

В Європі багато виробників все ще сподіваються на жінці літо, коли зерно можна відразу звозити на склад.

Але в такому випадку ви повністю залежите від постривай і ставите на карту весь свій врожай і взагалі весь ваш бізнес. Особливо неприємно дізнаватися з прогнозів про дощі за декілька днів до офіційного початку жнив. Своєчасний збір врожаю в поєднані з потужною технікою для сушіння дозволить вам більше не залежати від примх погоди.

Зростання потужності комбайнів та іншої техніки для збору врожаю призвело до того, що тепер жнива тривають в деяких місцях менше 14 днів. Тому зберігається і тенденція до збільшення продуктивності техніки для сушіння. Перевізні легко замінні системи дозволяють більш гнучко пристосовуватися до потреб ринку.

Технологія сушіння

Сушіння кукурудзи здійснюється з допомогою гарячого повітря. Цей класичний спосіб досить простий і дозволяє дозволяє сушити якісно і акуратно, тому він і набув найбільшого розповсюдження. Інвестиційні і експлуатаційні кошти порівняно з іншими методами (напр... зберігання при низькій температури, у вакуумі чи променеве сушіння) набагато нижчі.

Генератор теплого повітря

Існують декілька варіантів прямого та непрямого нагрівання повітря для сушарки. Сучасні сушильні агрегати характеризуються особливо чистимо спалюванням використовуваного пального. Продуктами горіння майже повністю складаються з водяної парі та діоксину вуглецю, які входять до складу повітря. При прямому спалюванні продукти горіння змішуються в пропорції 60 до 1 з свіжим повітрям і подаються в сушарку.

Багато інвесторів считают, що сушарка з дизельним пальником має працювати з непрямим нагрівачем повітря. При непрямому нагріванні продукти горіння видаляються через дімар і з нагрітим свіжим повітрям не змішуються. А свіже повітря нагрівається через теплообмінник.

Порівняння двох систем систем (пряме і непряме нагрівання) дає змогу зрозуміти принцип їх роботи.

При прямому спалюванні гарячі продукти горіння відразу змішуються з функціональним повітрям сушарки. Таким чином ефективність передачі теплової енергії досягає 100%. Прямий нагрівач повітря складається з зовнішнього корпусу, проміжної термозахисної оболонки та відкритої камери горіння з термостійкої сталі в центрі установки.

Схема роботи прямого нагрівача повітря (на дизельному паливі)

При непрямому нагріванні повітря камера спалювання і продукти горіння відокремлені від каналу гарячого повітря. Непрямий нагрівач складається з зовнішнього корпусу, проміжної термозахисної оболонки і закритої камери горіння з газовідвідним димарем з термостійкої сталі. На замовлення встановлюють також непрямі нагрівачі, які з допомогою кількох нескладних маніпуляцій пере налаштовуються на пряме згоряння.

Схема роботи непрямого нагрівача повітря (на дизельному паливі)

Непрямий нагрівач має в порівнянні з прямимо один недолік: 100% ефективність передачі тепла з точки зору фізичних законів неможлива.

Тому, коли приймається рішення на користь непрямого нагрівача, потрібно особливо уважно оцінювати необхідну продуктивність сушарки. Наприклад, якщо в сезон треба висушити 5000 т кукурудзи (з 35 до 15%) і щоб висушити 1 тонну сирої кукурудзи потрібно близько 25 л дизеля, то беручи до уваги на 2% меншу ефективність роботи непрямого нагрівача порівняно з прямимо ми витрачаємо на кожну тонну на 0,5 л дизеля більше. Це дасть в сумі збільшення витрат на 2500 л за сезон!

Якщо ж використовується дешевий нагрівач з ефективністю близько 80% то ми будемо втрачати 12500 л пального в сезон – велика сума грошей, яку практично просто спалюється.

Рішення про прямий чи непрямий нагрівач потрібно приймати на основі аналізу власного ринку продажів. У будь-якому випадку треба прислухатись до поради виробника та добре оцінити можливості його устаткування.

Плоска газова горілка для виробництва теплого повітря

Об"єкт регулювання газу Газова горілка

Горілка монтується в теплоканал, який інтегрований в ковпак теплого повітря.

Характеристики:
використовується для природного і зрідженого газу
діапазон регулювання до 25: 1
ступінь теплової ефективності складає 100%
ідеальне змішування повітря і таким таких чаним досягається гомогенна температура теплого повітря
компактність
необмежена продуктивність
немає необхідності у повітродувці згорання
надійна, не потребує великих затрат праці при обслуговуванні
Медіум: Природний газ 100 мБар, Hu = 25,7 кВтгод/М3

Середнє споживання газу при нормальних умовах (15°C, 50% відносна вологість повітря) 0,43 м3N/% t

Принцип сушіння

Технологія сушіння базується на принципі передачі енергії продукту сушіння який в свою чергі втрачає надлишкову вологу. Ця волога вбирається струменями повітря і виводиться назовні. Як наслідок, продукт сушіння в процесі нагрівається і сушитися, а повітря насичується пара та охолоджується.

Конструктивні рішення

В загальному, конструкція даховидної шахтної сушарки найбільш виправдана. В деталях це значить, що повітря поступає і виходить з горизонтальних відкритих низу даховидних повітряних шахтах. У проміжках під впливом сили тяжіння осипається продукт сушіння. Горизонтально розміщені повітряні шахти пересікаються з вертикальними потоками зерна. Оптимізована даховидна форма цих каналів забезпечує рівномірне просування продукту.

Шахти па всій довжині низу відкріті. Теплі повітря струменить по тиловій стороні каналів в середину колони сушарки і проходити через потоки зерна. При цьому зерно нагрівається віддає зайву вологу в повітря і сушитися. З іншої сторони повітря охолоджується і насичується до певної міри вологою. Вологе повітря проникає до паралельно межуючих каналів видуву і висмоктується вентилятором назовні. Конструквна особливість даховидних шахт забезпечує оптимальні і рівномірне і ощадливе сушіння.

Пропускна швидкість виставляється з допомогою програмованої системи вигрузки. Конструкція створює також легке горизонтальні змішування і забезпечує таким чином рівномірність сушіння. Технічне різноманіття процесу сушіння забезпечуєтсья заданим способом дії сушарки.

Є можливість запустити сушарку в режимі безперервної дії, або до так званого режемі циркуляції. Сучасні сушарки побудовані за модульним принципом, що дає змогу точно гарантувати виконання вимог клієнта по продуктивності та устаткуванню.

Поради при купівлі

Взагалі постає питання який саме вид сушарки слід зверни, і яку величину. Тут для майбутнього користувача слід спочатку зважити багато важливих моментів. Звичайно при цьому може підтримати компетентний виробник сушарок.

Сушарка повинна мати виважену величину, оскільки в надто великій чи надто малій виникнуть проблеми в експлуатації. Не зважаючи на це сушарка повинна мати високу потужність, оскільки рівень використання енергії знижується при підвищенні пропускної здатності. При цьому особливо позитивно впливає рекуперація тепла в системі циркуляції повітря. Взагалі існує можливість реалізації сушарки мобільного чи стаціонарного зразка. Мобільні сушарки можна ввести в експлуатацію без особливих клопотів щодо монтажу, запуску в роботу, затверджень. Вони мають особливо високе збереження вартості і їх можна в будь який момент замінити на потужнішу стаціонарну сушарку. В будь якому випадку клієнт повинен наполягати на використанні високоякісних, не кородуючих матеріалах як напр. алюміній. Віключно оцинковані сушарки на сьогоднішній день не рекомендуються, оскільки піддаються корозії. Також мішаних конструкцій з хромованої і оцинкованої сталі потрібно остерігатись через утворення хімічних реакцій. Завдяки збільшенню довготривалості використання калькуляція коштів на купівлю виходить позитивною.

Навколишнє середовище

При сушінні кукурудзи та пшениці виходить частка пороху в довколишнє повітря. Для вирішення цієї проблеми можливе устаткування сушарки додатковим обладнанням.

З цією метою на ринку існує успішний концепт обезпилювання – центробіжний сепаратор пилу. Тут йдеться про сепаратор відцентрової сили, який завдяки своїй подвійно-циклонній конструкції з внутрішніми апаратом спрямування досягає надзвичайно високої степені видаляння пилу. При цьому він компактно побудований — при порівнянні з потужністю повітря (навіть ще не враховуючи збільшену потужність видачі) з циклоном — центробіжний сепаратор менший приблизно на 70%.

У центр обіжному сепараторі запилене повітря поступає барабанну камеру і проходити спочатку ротаційний рух з слабким радіальним компонентом. Частинки пилу поступають тоді до стінки камери. Разом з невеликим потоком повітря пив відділяється з потоку повітря в останній частині спіралі і поступає на зовні.

Перед видачею очищеного повітря потік повітря в барабанній камері обертається. Завдяки цьому вдається виділити з повітря решту пилу і видати на зовні секундарною системою видачі.

Секундарна система видачі має форму циклону з загнутим конусом. Через центральну трубу подається очищене секундарне повітря в загальний потік повітря.

Важливо також, що центробіжний сепаратор пилу можна використовувати також при важких ситуаціях підключення. Він працює з константною потужністю в горизонтальному, вертикальному чи кривому положенні.

Технічні вдосконалення

Сушарки дахового принципом спираються на випробувану систему, альо технічний розвиток не стоїть на місці. Завдяки оптимованій конструкції можливе використання легких і не кородуючих сплавів алюмінію. Прохідність повітря у сушарці покращилась.

Завдяки сучасним технологіям пальників, газових та дизельних пальників в підігрівачах повітря отримується чудовий розподіл тепла і повітря. Це має позитивний вплив на рівномірність сушіння і гарантує високу якість продукту при невеликих енергозатратах.

Вимоги ринку спонукають до розширення асортименту сушильних пристроїв. Особливо в пересувних та мобільних моделях будуються все потужніші моделі в серії. Техніка автоматичного регулювання дає змогу сьогодні настільки автоматизувати сушку, що опіка та управління зводиться до мінімуму. Як приклад тут наведено автоматично регульовану подачу та забирання продукту сушіння після досягнення бажаної степені вологості. Постійне вимірювання абсолютної вологості та регулювання робить постійний контроль кінцевої вологості можливим. Температура сушіння може варіювати в залежності від часу сушіння завдяки так званій Мульти-терм-автоматиці.

Якість і економічність

Обидва критерії повинні завжди розглядатися разом. Економічність виражається в тому, що досягається максимальна продуктивність з мінімальними затратами енергії. Параметри якості користувач визначає сам, або їх прописує його подальший клієнт. Будь-яка вимога, що перевищує нормальні стандарти якості, є дуже дорогою. Працювати економічно, зокрема, означає, що на сушарку подається тільки повністю зріла і попередньо очищена кукурудза з максимальнио низьким рівнем вологості при зборі врожаю і яка буде висушена для зберігання на складах до близько 15% рівня вологості.

Особливі вимоги діють при дуже тривалому зберіганні, напр. в державних стратегічних складах. Тут зазвичай вологість не повинна перевищувати 12,5-13%. Тобто, кінцева вологість тут це критерій якості, що вимагає для сушіння більше часу і зменшує економічність. Подальші клієнти частково також задають критерії якості, напр. максимально дозволена температура сушіння або вимога сушіння з непрямим нагрівачем повітря. Ці параметри призводять до зростання ринкової ціни продукту, оскільки виходять за рамки звичайних вимог. При правильному плануванні цін

Резюме

Останні роки характерні концетрацією і централізацією в сушінні па подальшій переробці зернових продуктів, таких, як кукурудза. Виробники сушарок мусять підтримувати цей тренд різноманіттям своїх виробів. На додаток до збільшення продуктивності клієнт очікує і на довгострокове дотримання параметрів якості. Мобільні і пересувні системи дають змогу швидко і гнучко пристосовуватися до потреб ринку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner