STELA Engineering GmbH, Представництво в Україні

+38 (099) 48 77 622
+38 (097) 95 27 556Стаціонарні зерносушарки
+38 (097) 56 21 783Стрічкові сушарки
+38 (096) 64 84 409Відділ сервісу

Проєкт ДП "ЗЕРНЯТКО"

Проєкт ДП "ЗЕРНЯТКО"

Андрій Януш, 

офіційний представник компанії STELA в Україні

У зерносушарці, яка використовується в господарстві «Зернятко», встановлена система активної рекуперації, що дає змогу заощаджувати до 30% енергоносія. При цьому сушарка утеплена щільною мінеральною ватою товщиною 120 мм. Тут стоїть система очищення повітря, що знижує викиди до менш ніж 20 мг/м3 за норми 50 мг/м3.

Технологія дає змогу збирати окремо пил у бункер і потім утилізувати його. Агрегат працює на зрідженому газі, при цьому потужність газового пальника становить 18,9 МВт. В Україні немає встановлених аналогічних за потужністю пальників для сушарок на зрідженому газі. 

Механічний монтаж сушарки в господарстві «Зернятко» зайняв півтора місяця, ще два тижні — електромонтаж і тиждень — пусконалагоджувальні роботи разом із навчанням операторів. Ми обов’язково проводимо ретельну підготовку працівників замовника, щоб вони розуміли, як працює агрегат, його будову тощо.

Скажу з власних спостережень: після встановлення наших сушарок їх починають замовляти у сусідніх господарствах. Про якість продукції STELA говорить хоча б те, що до України агровиробники завозять багато зерносушарок із напрацюванням 20–30 років, які до сьогодні чітко виконують свою роботу. Адже наші сушарки повністю виготовлені з легованого алюмінію, який не боїться корозії. При цьому ми не відмовляємося від обслуговування навіть дуже старих сушарок, якщо до нас звертаються аграрії.

 

Валерій Кухаренко,

керуючий елеватором ДП «Зернятко»:

— Рік тому ми запустили в роботу першу чергу елеватора потужністю 30 000т. Далі плануємо запустити і другу чергу аналогічної потужності. Ми завантажуємо маршрут 54 вагони за 48 годин.

Продуктивність нової зернової сушарки STELA дозволяє обслуговувати 60 000т зерна. Ми вже сушили новинкою врожай минулого року. Жодних нарікань! Реальна продуктивність при сушінні кукурудзи зі збиральною вологістю 22–24% становить 1500–1700 т/доба. При цьому сушарка універсальна і може працювати з усіма культурами без винятку.

Зазначу, що агрегат працює дуже чисто і викидів практично немає. До того ж, це дуже безпечна сушарка, що для нас вкрай важливо. Висота завантажувальних бункерів, норій, вузли —все оптимально прораховано і зроблено. Усе грамотно підібрали. Якби норійна вишка була б нижчою, то бракувало б кута, щоб зерно йшло самопливом, якщо ж вищою, то швидкість руху зерна було б завеликою і воно б травмувалося. Так, партію 40 т кукурудзи ми приймаємо за 10–15 хвилин.

Усі процеси на елеваторі повністю керуються з комп’ютера. Це відбувається дуже просто і зручно. Є програма, обрано маршрут:що, звідки, куди, на кнопку натиснув —і все пішло. Усі засувки, клапани повністю керуються з операторської. Не треба бігати і щось вмикати, перемикати. У нас є три слюсарі, які працюють утри зміни. Раз на чотири тижні провадиться технічний огляд конструкції. Приїздили також із компанії STELA, щось відрегулювали, але в тому не було потреби. Зерносушарка працює від а до я. Відразу запалили, і пішло сушіння. Попередня сушарка спалила б за добу стільки, скільки ця за тиждень. І різниця утричі за продуктивністю на користь STELA. Вона ще й працює на низькому тиску газу.

 

Віра Розуменко,

директор ДП «Зернятко»

Врахувати висоту

 

Ми дуже ретельно прораховували усі конструкції. Так, ми зменшили висоту башти і, відповідно, висоту сушарки. Якби сушарка була вищою на 2 м, то робоча башта мала б вирости на 6 м. Це все величезні кошти і додаткова робота.

Зернова сушарка STELA дуже зручна в роботі та забезпечує головне — стабільність результату на виході. Тут все автоматизоване, і я знаю, що кожна з трьох змін операторів посушить зерно з вологістю 13,8–14%, а не, скажімо, 15%. Це має велике значення, оскільки перевищення цього показника спричинить низку додаткових проблем, таких як псування врожаю під час зберігання.

Дуже важливо, що STELA забезпечує високий рівень сервісного обслуговування та проводить навчання операторів. Адже такі високопродуктивні агрегати потрібно використовувати на всі 100%. У такому разі вони забезпечують відчутну економічну ефективність.

 

Передбачити ризики

Про особливості модельного ряду і конкурентні переваги зерносушарок STELA—в інтерв’ю з менеджером із продажів у Східній Європі Манфредом Лагледером

 

Сушарка STELA була встановлена у господарстві «Зернятко» у 2019 році. Які інноваційні рішення STELA в ньому реалізовані?

Оскільки для замовника важливим було низьке споживання енергії, дана сушарка обладнана циркуляційною системою повітря для активної рекуперації тепла, частотними перетворювачами, які точно регулюють швидкість вентиляторів під конкретні вимоги та високоякісною ізоляцією для мінімізації втрати тепла. Для високої продуктивності сушарки встановлено чотири високоефективних вентилятори відпрацьованого повітря, які одночасно забезпечують роботу системи пиловідведення. Деякі пристрої безпеки, такі як система запобігання пожежі та система трубопроводів для гасіння можливих пожеж, також входять до комплектації цієї сушарки. Навіть якщо сама сушарка спроєктована для запобігання будь-яким ризикам, все одно не можна їх виключати, і тоді найважливіше — вчасно виявити та якомога швидше усунути несправності.

Який модельний ряд зерносушарок STELA наразі представлений в Україні? Для яких типів господарств вони адаптовані?

Ми пропонуємо сушарки як для невеликих фермерських господарств, що сушать лише кілька сотень тонн зерна за сезон, до сушарок великої потужності для підприємств, які щодня висушують тисячі тонн. У ряді наявних моделей передбачено діапазон потужностей від 3 т/год до 100 т/год (кукурудза з 30% до15%). Але, оскільки сушарки сконструйовані модульно, теоретично обмежень по продуктивності немає. Незалежно від специфікації для всіх сушарок ми використовуємо лише високоякісні матеріали та компоненти, розраховані на тривалий термін експлуатації — до 30 років і більше.

Як побудований сервіс компанії? Наскільки складно обслуговувати сушарки і чи можуть це робити у самому господарстві?

У нас є власні спеціалісти, які надають постійну сервісну підтримку операторам та кілька компаній-партнерів, яких ми залучаємо для виконання окремих робіт. Також наша компанія регулярно організовує навчання фахівців на заводі, куди запрошує представників різних країн світу для обміну досвідом та пропозиціями щодо удосконалення технологій сушіння. У будь-якому випадку ми пропонуємо звертатися до наших фахівців для проведення однієї сервісної перевірки обладнання перед початком сезону сушіння. Навіть незначні несправності в період сушіння можуть спричинити великі фінансові втрати.