STELA Engineering GmbH, Представництво в Україні
+38 (099) 48 77 622
+38 (097) 95 27 556Стаціонарні зерносушарки
+38 (097) 56 21 783Стрічкові сушарки
+38 (096) 64 84 409Відділ сервісу

Функціональний принцип роботи системи автоматизованого управління вмістом вологи FRA 450/2

Функціональний принцип роботи системи автоматизованого управління вмістом вологи FRA 450/2

Сучасні сушарки інколи бувають устатковані автоматизованою системою управління вмістом вологи в продукті на виході. Для цього переважно застосовують прості технологічні рішення, як наприклад напівавтоматизовану систему непрямого вимірювання вологи, коли волога визначається за температурою продукту в сушарці. Бо, за умови правильної ізоляції та рівномірного нагріву, чим вища температура продукту в сушильній колоні — тим менша його вологість. Знаючи, який продукт сушиться та індивідуальні властивості самої сушарки, можна вивести коефіцієнт залежності вологості від температури та управляти вихідним рівнем вологості через задані параметри температури. Цей спосіб не дуже точний (хоч і надійний та простий) і багато в чому залежить від кваліфікації роботи оператора.
Технологічно складнішим але й більш точним є варіант з прямим безперебійним виміром вмісту вологи. Стела розробила свій власний спосіб автоматизації, під кодовою назвою FRA 450/2.
В FRA 450/2 використовуються 2 ряди вологомірів. Один знаходиться приблизно посередині сушильної колони (в залежності від моделі сушильного агрегату) і бере на себе основне завдання по регулюванню системи пневматичного відвантаження. Другий ряд монтується поблизу відвантажувальної системи і служить для перевірки та корекції її роботи. Принцип полягає в тому, що якщо рівень вологи в вихідному продукті падає нижче заданого – відвантажування спрацьовує швидше. Це призводить до того, що продукт швидше просувається по сушильній колоні, менше нагрівається і продувається і, відповідно, менше висушується. Якщо ж рівень вологи занадто високий – відвантажування спрацьовує навпаки — повільніше, щоб затримати продукт в колоні та досушити його. Цей процес можна контролюється та записується на фірмовому табло управління SPS, де візуально відображається робота всього сушильного агрегату.